|
Кількість
|
Вартість
|
||
|
|
|||
|
|
|||
Cisco Catalyst 1200 (C1200-16P-2G) — керований PoE-комутатор для офісу й невеликого об'єкта, де кабелем від однієї шафи треба живити і точки доступу, і IP-камери, і телефони. Шістнадцять портів 10/100/1000 Мбіт/с підтримують PoE+ (802.3at) з бюджетом 120 Вт, а два слоти SFP Gigabit призначені для аплінка до основного комутатора чи сервера. Комутація — 36 Гбіт/с, швидкість пересилання — 26,78 Mpps.
Ключові переваги Cisco C1200-16P-2G
- 16 портів PoE+ і бюджет 120 Вт — живлення по кабелю для точок доступу, камер і IP-телефонів без блоків живлення на місці.
- До 30 Вт на порт — стандарт 802.3at дозволяє підключити навіть потужнішу точку доступу чи PTZ-камеру.
- 2 слоти SFP Gigabit — оптичний аплінк для сусідньої будівлі чи серверної на більшу відстань, ніж дає мідь.
- 255 активних VLAN, 8000 MAC-адрес — мережа розділяється на сегменти для камер, гостей і офісу.
- Cisco Business Dashboard і мобільний застосунок — керування кількома комутаторами з одного місця.
- Обмежена довічна гарантія (Limited Lifetime) — вказана виробником для серії Catalyst 1200.
Скільки пристроїв потягне бюджет PoE 120 Вт
120 Вт — це сумарний бюджет на всі 16 портів, а не по 30 Вт на кожен. У середньому на порт виходить 7,5 Вт, тому головне — скласти реальне споживання пристроїв. Типова IP-камера бере 5–8 Вт, IP-телефон 3–6 Вт, точка доступу Wi-Fi 6 — зазвичай 12–20 Вт. Отже, комутатор без проблем живить 12–16 камер, або 5–6 точок доступу плюс кілька телефонів. Точні цифри беріть із паспорта своїх пристроїв. Якщо сума перевищує 120 Вт, треба комутатор із більшим бюджетом, наприклад 24-портову модель на 195 чи 375 Вт. Споживання самого комутатора з повним навантаженням PoE — близько 143,9 Вт при 110 В.
Керування, VLAN і безпека
Комутатор підтримує VLAN за 802.1Q і по портах, голосові VLAN, STP/RSTP/MSTP і PVST+, статичну маршрутизацію IPv4 (до 32 маршрутів, 16 IP-інтерфейсів) та IPv6. QoS має вісім апаратних черг зі strict priority і WRR за DSCP і CoS. Захист: 802.1X з RADIUS, ACL до 512 правил, захист від DoS. Керувати можна через веб-інтерфейс із майстрами, SNMP v1/2c/3 або Cisco Business Dashboard. Jumbo-кадри — до 9000 байт.
SFP-аплінки
Два слоти SFP — гігабітні (1000BASE-X), не SFP+. Для з'єднання з іншим комутатором по оптиці вам потрібна пара однакових модулів: багатомодові — на коротку відстань, одномодові — на кілометри. Готові варіанти дивіться в розділі модулі для комутаторів.
Монтаж
Корпус 268 × 297 × 44 мм, вага 2,38 кг; у комплекті постачання за даташитом серії — комутатор, шнур живлення, монтажний комплект і довідкова картка. Блок живлення вбудований, окремого адаптера немає. Робоча температура — від −5 до 50 °C.
Кому підійде Cisco C1200-16P-2G
- Офісу на 20–40 осіб: 4–6 точок доступу й телефони від одного комутатора.
- Відеоспостереженню на 8–16 камер у складі, магазині чи на паркінгу.
- Готелю, клініці чи школі, де точки доступу розкидані по поверхах.
- Мережі, що росте: SFP-аплінк дозволяє пізніше підняти магістраль на оптику.
Чим відрізняється від сусідніх моделей
C1200-24P-4G має 24 порти, бюджет PoE 195 Вт, 4 SFP і комутацію 56 Гбіт/с; C1200-24FP-4G — ті самі 24 порти, але з бюджетом 375 Вт. Компактна 8-портова версія з PoE+ має менший бюджет і зовнішнє живлення, а C1200-8T-E-2G — взагалі без PoE. Серія Catalyst 1300 з 16 портами PoE — наступний ступінь.
Характеристики Cisco Catalyst 1200 (C1200-16P-2G)
| Параметр | Значення |
| Тип | Керований PoE-комутатор (L2, статична L3-маршрутизація) |
| Порти RJ45 | 16 × 10/100/1000 Мбіт/с, PoE+ |
| Слоти SFP | 2 × Gigabit SFP |
| Стандарт PoE | 802.3at (PoE+), до 30 Вт на порт |
| Бюджет PoE | 120 Вт |
| Пропускна здатність комутації | 36 Гбіт/с |
| Швидкість пересилання | 26,78 Mpps |
| Таблиця MAC-адрес | 8000 |
| Активні VLAN | 255 |
| Jumbo-кадри | До 9000 байт |
| Безпека | 802.1X, ACL до 512 правил, захист від DoS |
| Керування | Веб-інтерфейс, SNMP, Cisco Business Dashboard |
| Споживання без PoE | 17,4 Вт (110 В) / 17,2 Вт (220 В) |
| Споживання з повним PoE | 143,9 Вт (110 В) / 141,4 Вт (220 В) |
| Розміри | 268 × 297 × 44 мм |
| Вага | 2,38 кг |
| Гарантія | Обмежена довічна (Limited Lifetime) |
| Артикул | C1200-16P-2G |
Питання та відповіді
Чи це керований комутатор?
Так. Є веб-інтерфейс із майстрами налаштування, VLAN, QoS, 802.1X, SNMP та підтримка Cisco Business Dashboard. Базові функції працюють одразу, а складніші — VLAN, ACL і пріоритети — налаштовуються під вашу мережу. Динамічних протоколів маршрутизації серед заявлених функцій немає, лише статичні маршрути.
Скільки камер чи точок доступу потягне PoE-бюджет?
Бюджет 120 Вт спільний для 16 портів. Камери по 5–7 Вт — до 16 штук, точки доступу по 15–20 Вт — приблизно 6–8. Обов'язково складіть споживання за паспортами. Якщо виходить більше 120 Вт, беріть модель із бюджетом 195 чи 375 Вт.
Чи підійде SFP-модуль іншого бренду і яке волокно потрібне?
Слоти гігабітні, потрібні модулі 1000BASE-X. Сторонні модулі мають бути сумісні з Cisco; пара модулів повинна бути одного типу. Багатомод — на короткі відстані, одномод — на довші. Модулі SFP+ на 10 Гбіт/с сюди не ставлять.
Чи є в комплекті блок живлення чи PoE-інжектор?
Блок живлення вбудований, живлення — стандартним шнуром. PoE-інжектори не потрібні: живлення пристроїв іде прямо з портів комутатора. За даташитом серії в коробці — комутатор, шнур, монтажний комплект і довідкова картка; комплектацію партії уточніть у менеджера.
Чи потрібна ліцензія або підписка для роботи?
Для базової роботи й керування через веб-інтерфейс ліцензія не потрібна. Cisco Business Dashboard використовується для централізованого керування кількома пристроями; умови його використання дивіться на сайті виробника.
Яка гарантія і чи оригінальний товар?
Suricom постачає оригінальне обладнання Cisco з офіційною гарантією; для серії Catalyst 1200 виробник указує обмежену довічну гарантію (Limited Lifetime). Умови обміну та повернення — на сторінці магазину.
Купити Cisco Catalyst 1200 C1200-16P-2G у Suricom
PoE-комутатор Cisco C1200-16P-2G доступний у Suricom: оригінальне обладнання, гарантія, доставка по Україні. Дивіться також комутатори, Cisco, точки доступу, IP-камери, модулі для комутаторів і джерела безперебійного живлення. Про хмарне керування — у статті тренди хмарних мереж 2026. Умови покупки: оплата і доставка, оплата частинами, обмін та повернення.