Роутер зі слотом для SIM-карти вставляє мобільний інтернет 4G у звичайну домашню мережу: вставили картку оператора — і через хвилину Wi-Fi є в усій квартирі, на дачі, у магазині чи в авто без жодного кабелю від провайдера. У 2026 році такий роутер потрібен не лише там, де немає оптики: після ударів по енергетиці мобільна мережа часто лишається єдиним каналом, тому роутер із SIM стає резервом для квартири й офісу, а зовнішній LTE-модуль на щоглі — основним інтернетом у селі. Ми розібрали категорію LTE і реальну швидкість, діапазони операторів, антени, Wi-Fi, живлення без світла і тариф — і порівняли моделі D-Link, TP-Link і MikroTik із каталогу Suricom з цінами станом на листопад 2026 року.

Який роутер із SIM для якого завдання

Для квартири з оптикою, де мобільний інтернет потрібен як резерв, беріть стаціонарний роутер із SIM і портом Ethernet-WAN, який сам перемикається на 4G, коли кабель «падає», — наприклад, D-Link G416C з Wi-Fi 6 за 6 099 грн. Для дачі чи села зі слабким сигналом ефективніший зовнішній LTE-модуль на щоглі — MikroTik SXT LTE7 kit за 5 444 грн, до якого в будинку підключають будь-який роутер. Для двору, майстерні чи авто підійде вуличний MikroTik wAP LTE kit (2024) за 4 896 грн із живленням 9–30 В, для роботи в дорозі — кишеньковий TP-Link M7005 з батареєю на 12 годин за 2 799 грн. Головне правило: підтримка діапазонів 1800, 2600, 900, 2100 і 2300 МГц, категорія не нижче Cat 4, а для основного каналу — Cat 6 і вище з роз'ємами для зовнішньої антени.

Сценарій Тип пристрою Модель у Suricom Чому
Квартира з оптикою, резерв на час аварій і відключень Стаціонарний роутер із SIM і Ethernet-WAN D-Link G416C Cat 6, Wi-Fi 6, автоперемикання на 4G
Дача, село, слабкий сигнал у будинку Зовнішній LTE-модуль (CPE) на щоглі MikroTik SXT LTE7 kit Спрямована антена на вулиці, дві SIM
Двір, майстерня, кемпінг, авто, будівництво Вуличний Wi-Fi роутер із SIM MikroTik wAP LTE kit (2024) IP54, −40…+60 °C, живлення 9–30 В
Ноутбук і смартфон у дорозі, відрядження Кишеньковий роутер з батареєю TP-Link M7005 Батарея на 12 годин, 118 г, до 10 пристроїв
Магазин, каса, невеликий офіс Роутер із SIM і Dual-WAN або CPE + Multi-WAN D-Link G416C або SXT LTE7 kit + роутер Резервування каналу

Що таке роутер із SIM і чим він відрізняється від USB-модема та смартфона

Усередині роутера зі слотом SIM стоїть LTE-модем — той самий, що й у смартфоні, тільки з кращими антенами, — і звичайний Wi-Fi роутер з портами Ethernet. Є чотири форм-фактори. Стаціонарний 4G-роутер працює від розетки, має два-чотири порти Ethernet і дві-чотири антени, часто з роз'ємами SMA або TS-9 для зовнішньої. Кишеньковий роутер, або MiFi, живиться від батареї і роздає Wi-Fi десятку пристроїв. Зовнішній LTE-модуль, або CPE, — герметичний корпус із модемом і спрямованою антеною, який кріплять на щоглу і живлять по кабелю Ethernet через PoE; він ловить сигнал там, де в кімнаті одна поділка, і віддає інтернет домашньому роутеру. Четвертий варіант — USB-модем у звичайному роутері з портом USB: дешево, але в USB-модемів гірша антена і повільніший Cat 4, а підтримка модемів у прошивках є не завжди.

Чому не роздавати інтернет зі смартфона? Для одного ноутбука на годину — можна. Для квартири — ні: телефон у режимі точки доступу гріється, швидко розряджається, покриває кілька метрів, а частина безлімітних тарифів обмежує роздачу. Роутер із SIM працює цілодобово, тримає десятки клієнтів, дає дротові порти і дозволяє поставити антену туди, де є сигнал. Як влаштована домашня мережа, ми пояснювали в довіднику види мережевого обладнання.

Категорія LTE: що означають Cat 4, Cat 6, Cat 7 і Cat 12 і яка швидкість буде насправді

Категорія LTE — це максимальна швидкість модема в ідеальних умовах. Cat 4 дає до 150 Мбіт/с на прийом і 50 на віддачу в одній смузі; Cat 6 — до 300 Мбіт/с завдяки агрегації двох смуг, скажімо 1800 і 2600 МГц; Cat 7 додає 100 Мбіт/с на віддачу; Cat 12 — до 600 Мбіт/с із трьома смугами і MIMO 4×4; Cat 18 і 19 — понад 1 Гбіт/с. Насправді швидкість ділиться між усіма абонентами базової станції, тому в реальній мережі Cat 4 дає десятки мегабіт, а Cat 6 — зазвичай у півтора-два рази більше в тих самих умовах, бо роутер із агрегацією бачить більше ресурсу й стабільніше тримає швидкість у години пік. За даними Київстару, за 2024 рік швидкість його 4G зросла більш ніж на 30 % завдяки запуску 4G у 2100 МГц замість 3G і новим частотам, а пік у місцях із мінімальним навантаженням перевищує 1 Гбіт/с — але лише на обладнанні з агрегацією й 4×4 MIMO.

Практичний висновок: для резерву у квартирі й для дачі достатньо Cat 4 — ви впираєтеся в покриття, а не в модем; для основного каналу в будинку, магазині чи офісі беріть Cat 6 і вище з роз'ємами для зовнішньої антени, бо саме антена й агрегація визначають, скільки з теоретичних 300 Мбіт/с ви побачите. І зворотний бік: із 2026 року оператори вимикають 3G (lifecell — з липня й вересня в більшості областей, Київстар — із серпня в частині регіонів), тому модем лише з 3G або старий «4G» без потрібних діапазонів лишається без швидкого інтернету.

Діапазони українських операторів: які band має підтримувати роутер

Київстар, Vodafone і lifecell будують 4G у п'яти діапазонах: 1800 МГц (band 3) і 2600 МГц (band 7) — основна ємність у містах, 900 МГц (band 8) — покриття в селах і всередині будівель, 2100 МГц (band 1) — колишні частоти 3G, де з 2024 року запускають 4G, і 2300 МГц (band 40) разом із TDD-смугою 2600 МГц (band 38) з аукціону НКЕК у листопаді 2024 року. Роутер, у якого в специфікації є лише band 3, 7 і 20, — а так виглядає чимало моделей для європейського ринку, — працюватиме, але не побачить нових смуг і в години пік буде повільнішим за смартфон. Обов'язковий список: band 1, 3, 7, 8, 38 і 40; band 28 (700 МГц) і band 20 (800 МГц) — запас на майбутнє, бо саме 700 МГц Київстар назвав діапазоном покриття для 5G.

Усі чотири моделі з каталогу Suricom, про які йдеться нижче, підтримують повний український набір: D-Link G416C і MikroTik SXT LTE7 kit — band 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 32, 38, 40 і 41; TP-Link M7005 і MikroTik wAP LTE kit — ті самі без band 32.

5G в Україні: що вже працює і чи потрібен 5G-роутер

У 2026 році 5G в Україні перейшов від обіцянок до пілотів. 12 січня Київстар, Vodafone і lifecell запустили тестову мережу в центрі Львова — понад 20 базових станцій, за даними Київстару на частотах 3 500 МГц для швидкості й 700 МГц для покриття, зі швидкістю близько 500 Мбіт/с і піком понад 2,4 Гбіт/с. Потім були Бородянка і Харків, 22 липня — Київ, де трафік у 5G тарифікується як звичайний 4G, у вересні — Одеса. Але це пілоти: Київстар прямо каже, що повноцінне впровадження 5G можливе лише після завершення війни, НКЕК ще готує аукціон частот, а Vodafone тестує мережу орієнтовно до кінця 2026 року.

Тому 5G-роутер у 2026–2027 роках — покупка на виріст. На Hotline 5G-моделі на кшталт Cudy P5 коштують від 13 тисяч гривень, тобто вдвічі дорожче за хороший Cat 6, а користь від них з'явиться лише там, де є тестове покриття. Усі 5G-роутери працюють і в 4G, тож для пристрою на п'ять років у великому місті переплата виправдана; для дачі й резерву — ні.

Антени, розміщення і зовнішні CPE: де насправді народжується швидкість

Жоден модем не витягне сигнал, якого немає. Стаціонарні роутери мають дві-чотири антени на 3–5 дБі: у D-Link G416C — чотири по 5 дБі, по дві на LTE і Wi-Fi. Якщо в телефона біля вікна чотири поділки, такого роутера вистачить; якщо одна-дві — потрібна зовнішня антена або винос модема на вулицю. Для антени шукайте в роутері роз'єми SMA (як у Keenetic Hopper 4G+ або MikroTik Chateau) чи TS-9 (як в ASUS 4G-BE58): панельна антена на 2×12–15 дБі за вікном дає найбільший приріст з усіх апгрейдів. Ставте роутер вище і ближче до вікна в бік базової станції, а сигнал оцінюйте не за поділками, а за RSRP і SINR у веб-інтерфейсі: RSRP краще за −100 дБм і SINR понад 10 дБ — нормальні умови.

Там, де й це не рятує, працює зовнішній CPE. MikroTik SXT LTE7 kit — модем Cat 7 зі спрямованою антеною в корпусі IP54, два слоти micro-SIM для резервного оператора, два порти Ethernet із PoE-in і PoE-out, робота від −40 до +60 °C і RouterOS із фіксацією band і базової станції. Його ставлять на щоглу з боку вишки, а в будинок іде один кабель Ethernet із живленням — і далі будь-який роутер. Легша альтернатива — MikroTik wAP LTE kit (2024): вуличний Cat 4 із Wi-Fi 2,4 ГГц, одним портом Ethernet, живленням 9–30 В від DC-роз'єму, PoE або бортмережі авто і споживанням до 7 Вт — роутер для двору, гаража, кемпера чи пункту видачі.

Wi-Fi, порти і Dual-WAN: решта роутера теж має значення

Модем визначає, скільки інтернету зайде в дім, а Wi-Fi — скільки з нього дійде до пристроїв. Бюджетні 4G-роутери досі продають із Wi-Fi 4 на 300 Мбіт/с в одному діапазоні 2,4 ГГц — цього достатньо для дачі з двома телефонами, але в квартирі з телевізором, ноутбуками й камерами потрібен дводіапазонний Wi-Fi 5 або Wi-Fi 6: D-Link G416C дає 1 201 Мбіт/с на 5 ГГц і 300 на 2,4 ГГц, до 64 пристроїв. Порти Ethernet потрібні для телевізора, каси чи ПК: у G416C три гігабітні LAN плюс WAN/LAN, у кишенькового M7005 портів немає, у MikroTik SXT — два по 100 Мбіт/с, яких для LTE вистачає. Як підібрати стандарт Wi-Fi і порти під площу й кількість пристроїв — у гайді як вибрати Wi-Fi роутер для квартири та будинку.

Окремо про Dual-WAN — найкориснішу функцію роутера із SIM для міста: кабельний інтернет основний, SIM у режимі очікування, і коли провайдер або світло в під'їзді зникає, роутер за кілька секунд переходить на 4G, а потім сам повертається. У D-Link G416C це називається WAN failover, у Keenetic і ASUS — Dual-WAN. Якщо у вас уже є хороший роутер із Multi-WAN, логічніше додати до нього зовнішній CPE або USB-модем, ніж купувати другий: які маршрутизатори з кількома WAN є в каталозі, читайте в статті Multi-WAN роутер: резервний інтернет удома та в добірці роутерів із Multi-WAN.

SIM-карта і тариф: що перевірити до покупки

Спочатку формат: сучасні роутери беруть nano-SIM, як D-Link G416C і TP-Link M7005; MikroTik SXT LTE7 kit і Chateau — micro-SIM, wAP LTE kit — mini-SIM, тож може знадобитися перехідник або нова картка. Дві SIM, як у SXT LTE7 kit або Keenetic Hopper 4G+, дозволяють тримати двох операторів і перемикатися, коли в одного перевантажена базова станція. Далі тариф. Оператори продають окремі SIM для роутерів і планшетів з великими пакетами або безлімітом, а Київстар має готову послугу «4G Домашній бездротовий інтернет» із власним роутером — умови й покриття перевіряйте за своєю адресою на сайті оператора. Два правила економлять нерви: у «телефонних» безлімітах прочитайте пункт про роздачу і використання в модемах — частина тарифів її обмежує; і вимкніть PIN-код на SIM, інакше після кожного перезавантаження роутер чекатиме на код. Якщо мережі немає з першого разу, впишіть APN оператора вручну і виберіть режим «тільки 4G».

Живлення без світла: скільки роутер із SIM протримається від павербанка

Перевага роутера із SIM під час відключень у тому, що йому не потрібне обладнання провайдера в під'їзді — лише базова станція з резервним живленням і кілька ватів для себе. Стаціонарні моделі споживають 5–12 Вт: адаптер D-Link G416C — 12 В на 1 А, MikroTik wAP LTE kit — до 7 Вт, SXT LTE7 kit — 7 Вт без навантаження на PoE-out. Павербанк на 20 000 мА·год, тобто близько 74 Вт·год, за формулою «ємність × 0,8 ÷ споживання» дасть роутеру на 7 Вт близько 8 годин, зарядна станція на 288 Вт·год — близько 33 годин, на 1 024 Вт·год — понад чотири доби; для 12-вольтових роутерів потрібен кабель-тригер USB-C на 12 В або павербанк із DC-виходом, а MikroTik з діапазоном 9–30 В живиться навіть від автомобільного акумулятора. Кишеньковий TP-Link M7005 із батареєю на 2 400 мА·год працює до 12 годин — найпростіший «інтернет на ніч» для ноутбука. Таблиця споживання техніки — у статті скільки техніки потягне зарядна станція, а вибір самих зарядних станцій і павербанків — у відповідних розділах каталогу.

Моделі з каталогу Suricom: порівняння за 10 критеріями

Критерій D-Link G416C TP-Link M7005 MikroTik SXT LTE7 kit MikroTik wAP LTE kit (2024)
Тип Стаціонарний роутер Кишеньковий з батареєю Зовнішній CPE без Wi-Fi Вуличний Wi-Fi роутер
LTE Cat 6, 300 / 50 Мбіт/с 150 / 50 Мбіт/с (Cat 4) Cat 7, 300 / 100 Мбіт/с Cat 4, 150 / 50 Мбіт/с
Діапазони Усі українські + band 20, 28, 32 Усі українські + band 20, 28 Усі українські + band 20, 28, 32 Усі українські + band 20, 28
SIM 1 × nano-SIM 1 × nano-SIM 2 × micro-SIM 1 × mini-SIM
Антени 4 зовнішні по 5 дБі Вбудовані Спрямована Вбудовані
Wi-Fi Wi-Fi 6 AX1500, до 64 пристроїв Wi-Fi 6, лише 2,4 ГГц, до 10 пристроїв Немає Wi-Fi 4, 2,4 ГГц, 300 Мбіт/с
Порти 3 × GbE LAN + 1 × GbE WAN/LAN, WAN failover USB-C для заряджання 2 × 10/100, PoE-in і PoE-out 1 × 10/100
Живлення 12 В / 1 А Батарея 2 400 мА·год, до 12 год PoE 12–57 В, 7 Вт без PoE-out 9–30 В DC, PoE або авто, до 7 Вт
Захист Для приміщення Кишеньковий, 118 г IP54, −40…+60 °C IP54, −40…+60 °C
Ціна в Suricom 6 099 грн 2 799 грн 5 444 грн 4 896 грн

Ціни — станом на листопад 2026 року, характеристики — за документацією виробників; категорію M7005 TP-Link не вказує, 150/50 Мбіт/с відповідають Cat 4.

D-Link G416C — універсальний роутер для квартири й офісу

D-Link G416C — найзбалансованіший варіант у каталозі: LTE Cat 6 з усіма українськими діапазонами, дводіапазонний Wi-Fi 6, три гігабітні порти, окремий порт WAN/LAN для кабельного провайдера з автоматичним перемиканням на 4G, firewall із фільтрацією IP і MAC, DMZ і VPN pass-through. Чотири антени по 5 дБі ловлять краще за кишенькові моделі, але роз'ємів для зовнішньої антени немає, тому для села з однією поділкою дивіться на CPE. Ціна — 6 099 грн станом на листопад 2026 року; на Hotline моделі такого класу коштують 6–10 тисяч.

TP-Link M7005 — інтернет у кишені

TP-Link M7005 важить 118 г, роздає Wi-Fi 6 у діапазоні 2,4 ГГц до 10 пристроїв і працює до 12 годин від батареї на 2 400 мА·год із зарядкою від USB-C. Це роутер для відряджень, роботи з ноутбуком у кафе чи укритті та для авто; налаштовується із застосунку tpMiFi. Обмеження: один діапазон Wi-Fi, 150 Мбіт/с, жодних портів і антенних роз'ємів. Ціна — 2 799 грн у Suricom проти 2 511–3 579 грн на Hotline станом на листопад 2026 року.

MikroTik SXT LTE7 kit — коли сигнал треба ловити на вулиці

MikroTik SXT LTE7 kit — це не Wi-Fi роутер, а зовнішній модем Cat 7 із спрямованою антеною: 300 Мбіт/с на прийом і 100 на віддачу, два слоти micro-SIM, два порти Ethernet, PoE-in 12–57 В із комплектним інжектором і адаптером 24 В, PoE-out для камери чи точки доступу, корпус IP54 і RouterOS 7 з фіксацією діапазонів і базових станцій. Його ставлять на щоглу в бік вишки, а в будинку підключають будь-який роутер. Ціна в Suricom — 5 444 грн, на Hotline — 4 417–5 444 грн станом на листопад 2026 року. Для дачі це найефективніші гроші: антена на висоті трьох-п'яти метрів перетворює одну поділку на стабільні десятки мегабіт.

MikroTik wAP LTE kit (2024) — вуличний роутер для двору, гаража і авто

MikroTik wAP LTE kit (2024) поєднує модем Cat 4 на 150 Мбіт/с із Wi-Fi 2,4 ГГц на 300 Мбіт/с у корпусі IP54 для температур від −40 до +60 °C. Три входи живлення — DC-роз'єм, пасивний PoE і автомобільний конектор на 9–30 В — і споживання до 7 Вт роблять його роутером для кемпера, будмайданчика чи торгової точки, де мережа тримається від акумулятора. Mini-SIM і один порт 10/100 — ціна компактності. У Suricom — 4 896 грн, на Hotline — 4 233–6 223 грн станом на листопад 2026 року. Інші рішення MikroTik — на бренд-сторінці MikroTik і в розділі точок доступу.

Що ще є на ринку: від 2 до 16 тисяч гривень

Для орієнтиру — картина ринку за даними Hotline станом на листопад 2026 року. Бюджетні стаціонарні Cat 4 із Wi-Fi 4: TP-Link TL-MR6400 — 3 300–4 224 грн, ASUS 4G-N16 — 2 724–5 319, Keenetic Runner 4G — 3 579–5 001; Cat 4 із Wi-Fi 5: TP-Link Archer MR200 — 3 499–5 263. Середній клас Cat 6: TP-Link Archer MR600 з Wi-Fi 5 і гігабітними портами — 6 157–9 301, ASUS 4G-AX56 з Wi-Fi 6 AX1800 — 8 275, Keenetic Hopper 4G+ з Wi-Fi 6 AX3000 і двома nano-SIM — 7 356–10 047, ASUS 4G-BE58 з Wi-Fi 7, портом 2,5 Гбіт/с і двома роз'ємами TS-9 — 8 752–9 899. Старший клас: MikroTik Chateau LTE7 ax з Wi-Fi 6 і портом 2,5 Гбіт/с — 7 803–8 583, Chateau LTE18 ax — 12 344–15 515, 5G-роутер Cudy P5 — 13 352–14 851; кишеньковий TP-Link M7450 — 5 368–7 839. У каталозі Suricom, крім чотирьох описаних моделей, є ASUS 4G-N16, TP-Link Archer MR200, MR400, MR600 і TL-MR6400, D-Link DWR-953V2, MikroTik Chateau LTE12 (2025) на Cat 12, LtAP LTE7 kit, wAP ax LTE7 kit і SXTsq LTE4 — шукайте їх у розділі маршрутизаторів і на сторінках брендів TP-Link, D-Link і ASUS.

П'ять помилок при покупці роутера із SIM

Перша — купити «4G-роутер» за ціною без перевірки band: європейські й азійські моделі без band 8, 38 і 40 ловлять українську мережу гірше за старий смартфон. Друга — чекати від Cat 6 потрійної швидкості в селі: там, де базова станція далеко, усе вирішує антена, і 5 тисяч гривень за CPE на щоглі дають більше, ніж 10 тисяч за Cat 12 на підвіконні. Третя — ставити роутер у центрі квартири: модему потрібне вікно в бік вишки, а Wi-Fi розтягують репітером або точкою доступу. Четверта — забути про живлення: роутер із SIM — це резерв на час відключень, тож одразу продумайте павербанк з DC-виходом або зарядну станцію. П'ята — не прочитати тариф: безліміт для смартфона в роутері може обрізатися після певного обсягу, а SIM із PIN-кодом після першого відключення світла змусить шукати код у коробці.

Де купити в Suricom

У каталозі Suricom роутери із SIM-картою — у розділі маршрутизаторів, зовнішні LTE-модулі MikroTik — у розділі точок доступу, кабелі, PoE-інжектори й кріплення — у пасивному мережевому обладнанні. Для роботи без світла є зарядні станції та павербанки, а для вибору станції саме під дачу — стаття як вибрати зарядну станцію для дачі. Уся техніка — з офіційною гарантією виробника, доставкою по Україні та оплатою частинами; якщо сумніваєтеся, чи вистачить сигналу за вашою адресою, напишіть менеджеру.

Часті питання

Чим роутер із SIM-картою кращий за USB-модем або роздачу зі смартфона?

У нього кращі антени й часто роз'єми для зовнішньої, він працює цілодобово, тримає десятки пристроїв, має порти Ethernet і вміє автоматично перемикатися між кабелем і 4G. Смартфон у режимі точки доступу швидко розряджається, а USB-модем залежить від підтримки в прошивці роутера.

Яку категорію LTE обрати — Cat 4 чи Cat 6?

Для резерву у квартирі й дачі вистачить Cat 4 із 150 Мбіт/с: обмежує покриття, а не модем. Для основного каналу в будинку, магазині чи офісі беріть Cat 6 і вище: агрегація двох смуг дає стабільнішу швидкість у години пік. У Suricom Cat 4 — TP-Link M7005 і MikroTik wAP LTE kit, Cat 6 — D-Link G416C, Cat 7 — MikroTik SXT LTE7 kit.

Які діапазони LTE потрібні для Київстару, Vodafone і lifecell?

Band 3 (1800 МГц), band 7 (2600 МГц), band 8 (900 МГц), band 1 (2100 МГц), band 40 (2300 МГц) і band 38 (2600 МГц TDD); band 28 і 20 — запас на майбутнє. Усі чотири моделі з каталогу Suricom підтримують цей набір.

Чи є сенс купувати 5G-роутер у 2026 році?

Лише на виріст. 5G в Україні працює в тестовому режимі в кількох містах — Львів, Бородянка, Харків, Київ, Одеса, — повноцінний запуск оператори пов'язують із завершенням війни, а 5G-роутери коштують від 13 тисяч гривень. Для дачі й резерву переплата не має сенсу.

Що робити, якщо роутер показує одну поділку сигналу?

Спочатку перенести роутер до вікна з боку базової станції й вище, потім підключити зовнішню панельну антену через SMA або TS-9, якщо роз'єми є. Якщо не допомагає — винести модем на вулицю: MikroTik SXT LTE7 kit на щоглі зазвичай перетворює одну поділку на стабільні десятки мегабіт.

Скільки працює роутер із SIM від павербанка?

Стаціонарний роутер споживає 5–12 Вт. Павербанк на 20 000 мА·год, тобто близько 74 Вт·год, за формулою «ємність × 0,8 ÷ споживання» живить роутер на 7 Вт близько 8 годин, зарядна станція на 288 Вт·год — близько 33 годин. Для 12-вольтових роутерів потрібен павербанк із DC-виходом.

Яка SIM-карта потрібна і чи підійде звичайний тариф?

D-Link G416C і TP-Link M7005 беруть nano-SIM, MikroTik SXT LTE7 kit і Chateau — micro-SIM, wAP LTE kit — mini-SIM. Тариф краще брати спеціальний для роутера або планшета: у телефонних безлімітах часто обмежують використання в модемах. Перед встановленням вимкніть PIN-код на SIM.

Чи можна використати роутер із SIM як резерв до кабельного інтернету?

Так, якщо в нього є порт Ethernet-WAN і функція резервування: D-Link G416C автоматично перемикається на 4G, коли кабель не працює, і повертається назад. Якщо у вас уже є роутер із Multi-WAN, додайте до нього зовнішній CPE MikroTik або USB-модем.